stúdió technika , mikrofon tesztek , zenei szoftverek , zeneszerkesztés , hangszertesztek , személyes tapasztalatok

StudioTech blogja

StudioTech blogja

Mi az a tab?

2015. június 24. - studiotech

guitar_pro_icon.png

A tab egy programozott jelsorozat amit az erre tervezett programmal meg lehet nyitni.Amikor a program megnyitotta a kívánt fájlt akkor az grafikus kottaképet fog kirajzolni. Ez viszont nagy előny , könnyen lehet így tanulni bármilyen zeneszámot.

Milyen hangszerek vannak "tab" formában?
Általában a zenei hangszereknek a többsége megtalálható tab formában, bizonyos oldalakon.
A legismertebb program amivel a tab fájlokat be tudjuk játszani az a Guitar Pro 5 vagy 6 .
Mindkét program az internetről letölthető ajánlatos torrenttel dolgozni hiszen nem egy kis méretű fájlról van szó.

Mi is készíthetünk tabot a saját dalunkból?
Igen természetesen. A Guitar Pro bármelyik verziója képes arra , hogy saját dalt írjunk.
A kezelőfelület letisztult mindkét program esetében így könnyebben lehet dolgozgatni vele.

A Guitar Pro egy tabulatúrákat kezelő számítógépes program, amely beépített MIDI-szerkesztővel, lejátszóval, metronómmal és egyéb zenészeknek szánt eszközökkel rendelkezik. Microsoft Windows, Mac OS X és Ubuntu operációs rendszereken fut. A programot a francia Arobas Music fejleszti.
A szoftver több hangszert tud kezelni külön hangsávokon, amelyek kottán és tabulatúrán is megjelennek a képernyőn. A tabulatúrákat meg is lehet hallgatni, így együtt lehet játszani a dalokat a számítógéppel. A hangsávokat el lehet némítani, vagy be lehet állítani, hogy csak egy bizonyos sáv szóljon. A hangsávok hangerejét és egyéb tulajdonságait is lehet állítani. A 4-es és annál újabb verziójú kiadásokban egy billentyűzet segítségével a zongoristák bevihetik a zenéjüket a számítógépbe. A program képes MIDI fájlok és plain text formátumban írt tabulatúrák importálására is.

A Guitar Pro MIDI formátumban játssza le a tabulatúrákat. Az 5-ös verzióban emellett a "Realistic Sound Engine" segítségével jó minőségű, előre felvett hangmintákat is lehet használni, amellyel életszerűbb hangzást lehet elérni.

A Guitar Pro-val szerkesztett fájlokat GP6, GP5, GP4 és GP3 formátumban lehet elmenteni, a verziószámtól függően. Számos weboldalon lehet ilyen fájlokat letölteni ingyen, amelyek underground és népszerű előadók számait is felölelik. Néhány oldalt azonban be kellett zárni szerzői jogi problémák miatt. A Guitar Pro újabb változatai megnyitják a régebbiekkel készített fájlokat, a régi verziók azonban nem kompatibilisek az új fájlokkal.

Oldalajánló:
http://gitartab.hu/hu/
Angol oldalak:
http://www.ultimate-guitar.com/
http://www.911tabs.com/guitar_tabs/

Benny Greb signature snare

Benny Greb sok műfajban megállta/megállja a helyét a mai napig is. Jelen van a jazz (The Benny Greb Brass Band), a rock (Stoppok, RonSpeilman Trio) a funk (Jerobeam)és a reggae (Bobby McFerrin életben) is.

benny_greb_pic-630-80.jpggreb.jpgLegutóbbi videó interjújában kifejtette,hogy folyamatosan 2 pergőtípust cserélget. Ezért érett meg benne az elhatározás, hogy Sonor endorser lévén megkeresse a dobmárka konstruktőreit. Segítségükkel 2010 elején kifejlesztették saját modelljét, amely meglepő módon a „Benny Greb Signature” nevet viseli. A modellnek több említésre méltó tulajdonsága van. A test beech, azaz bükkfából készült (ezzel a fával már a Sonor SQ2 elnevezésû doboknál is kísérleteztek, valamint maga Greb is ezt részesíti előnyben meleg, széles zenei skálán mozgó hangja, könnyű hangolhatósága miatt).

És most jön az, amitől ez a modell a signature besorolást kapta: Greb kihangsúlyozta azt, hogy két pergő helyett szeretett volna egy univerzálisat, olyat, ami mind az 5-ös, mind a 6,5-es mélységû pergők hangtulajdonságait magában foglalja. Így született meg a speciális 5,75”- os mélység. Így a dob 13x5,75-ös méretû. A test falvastagsága igen vékony, mindössze 5 mm. Külsô borítása pedig Greb dizájnt kapott: egy vékony „Scandinavian” birch (hárs) borítás szépen lakkozva teszi természetessé és elegánssá a dobot. Persze elmaradhatatlan a Benny Greb aláírás, és egy pofás fekete gumicsík is helyet kapott a test közepén. A káva is 2,3 mm-es 8 lyukú öntvény (Powerhoops), alul-felül. A dob Sonor by Remo bôrökkel van felszerelve, ami a gyakorlatban annyit tesz, hogy felül egy Ambassadorszerû ütôbôr, alulra pedig egy Amb. Hazy került 18 húros sodronnyal. A dob valóban könnyen hangolható, és egészen a mély tónustól a magas hangtartományig sok mindent ki lehet belőle hozni. Szinte minden mûfajban megállja a helyét. Az áráról egyelőre nem sokat
tudni, Magyarországon pedig még nem kapható.

Összefoglalva: 13”x5.75” (5 mm) Beech Shell Scandinavian Birch külsô borítás/ 2.3 mm Powerhoops kávák/ REMO bőrök alul-felül Soundwire sodrony/ Tune-safe húr-váltó

Figura Dávid nyomán

süti beállítások módosítása